Viac sa už netrápte a skúste prírodné výživové doplnky

So zdravotnými problémami sa trápime takmer všetci, menej či viac závažné, popasovať sa s nimi musíme, aby sme dokázali žiť plnohodnotne. Medzi typické mužské problémy patrí porucha erekcie takzvaná erektilná dysfunkcia. Jednoducho povedané, nedokážu dosiahnuť pevnú erekciu, čo vplýva na kvalitu ich sexuálneho života. Obťažuje mužov v každom veku, nie je problémom iba starších ročníkov, ale stretáva sa s tým čoraz viac mladých. Dlhotrvajúca nedostatočná erekcia by už mala byť konzultovaná s odborníkom, inak môže prepuknúť do impotencie. Erekciou nazývame stoporenie mužského pohlavného údu, ktorý riadia nervy a hormóny. V toporivých telieskach údu sa zhromaždí krv a tým spôsobí jeho stvrdnutie a zároveň aj zväčšenie. Súčasne sa zväčší priemer močovej rúry, aby bol únik spermií rýchlejší.

viagra-70398_1280

Poznáme tri druhy erekcie, o čom mnoho z nás ani netušilo:

  • Reflexná, vzniká stimulovaním údu
  • Psychogénna, podnieti ju predstavivosť alebo sluch, čuch či vizuálne podnety
  • Nočná, dostaví sa v spánku a je podvedomá

Až polovica mužov po 40.roku života sa trápi so slabou erekciou. Mnoho z rizikových faktorov je odbúrateľných, no sú aj také, ktoré ovplyvniť nedokážeme.

Patria sem:

-zdravotné ťažkosti

-stres a psychická nerovnováha

-užívanie liekov

-zlá životospráva

-alkohol a fajčenie

guy-1955734_1920

Neriešená schopnosť udržať stoporený úd dostatočne dlho, aby bol muž schopný vykonať pohlavný akt, vedie k rozvratu partnerstva, no predovšetkým je frustrovaný samotný muž. Včasné podchytenie ťažkostí však dokáže tento neduh napraviť, môžete skúsiť hormonálnu liečbu, liečbu pomocou ultrazvuku alebo sa spoľahnúť na lieky podporujúce potenciu, napríklad známu Viagru. Popritom však treba zmeniť svoj životný štýl, upraviť životosprávu, zaradiť do bežného dňa viac pohybu a čo najviac eliminovať stres. Možnosťou je aj podpora na báze prírodných výživových doplnkov stravy, ktoré podporia libido a zároveň telu dodajú potrebné minerály a vitamíny. Kúpiť sa dajú aj prostredníctvom eshopov, kde je diskrétnosť zaručená.