Päť miest, ktoré by mal navštíviť každý milovník kávy

  1. Havana, Kuba

Na Kube je káva silná, ale sladká a čierna. Kubánci používajú kávu na prelomenie ľadu pri stretnutí s novými ľuďmi. Ak cestujete, budete musieť miestnym obyvateľom doručiť šálku s espressom, kedykoľvek sa prvýkrát stretnete. Kubánska káva sa pestuje v horách Escambray a Sierra Maestra. Existuje veľa kaviarní po celom meste Havana, ale milovaná klasika, ktorú musíte navštíviť, je Café de las Infusiones.

snídaně

  1. Rím, Taliansko

Keď sa nachádzate v Ríme, urobte to, čo robia bežne jeho obyvatelia a vypite si dobrú kávu. Predtým, ako sa vydáte do Talianska, naučte sa miestny jazyk z hľadiska pomenovaní jednotlivých druhov káv, takže objednanie vášho nápoja bude pre vás jednoduchšie. Un caffè je klasické espresso. Un cappuccino je penivé a krémové mlieko so závanom kávy. Káva macchiato je teplé alebo studené mlieko s malou dávkou kávy. Un caffe lungo je zalievaná káva. Prejdite sa k slávnemu Caffè Sant\’Eustachio, aby ste tieto pojmy praktizovali.

rakousko

  1. Santa Maria, Kostarika

V roku 1840 sa vláda v Kostarike rozhodla, že každý robotník, ktorý buduje cesty, by mal každý deň dostať zadarmo šálku kávy. To bolo spôsobené energizujúcimi vlastnosťami tohto obľúbeného nápoja. Navštívte mesto Santa Maria pre viac informácií o priemysle, vrátane udržateľných a malých dávkových bôbov od environmentálne zodpovedných kávovarov Tico . Na tomto mieste nájdete najlepšie zrnká Arabica a najlepšie svetové čaje. 

  1. Viedeň, Rakúsko

Kaviarne vo Viedni v Rakúsku sa nazývajú Kaffeehäuser a pôsobia čarovne. Mesto je často kvôli týmto kaviarňam označované ako hlavné mesto kávy. Budete počúvať klasickú hudbu, môžete si zahrať  šach a popritom piť neuveriteľnú kávu. Kaviareň Sacher a kaviareň Sperl držia svoju tradíciu už viac ako sto rokov. Ak chcete cestovať späť v rokoch 1950, navštívte Café Aida.

řím

  1. Istanbul, Turecko

Turecká káva, známa vo svojej vlasti ako Türk kahve, je špeciálny spôsob prípravy jemne drvenej nefiltrovanej kávy, ktorá je silná a hustá. Zostávajúce pozostatky sa používajú ako metóda veštenia. V okolí mesta Istanbul je mnoho tradičných kaviarní, vrátane Kurukahveci Mehmet Efendi Eminönü. Ak teda máte radi klasického ,,Turka“, neváhajte navštíviť toto čarokrásne mesto.