Nový Merecedes triedy A na slovenských cestách

Na našich cestách sa tento rok (2018) objavil najnovší Mercedes triedy A a my si ho v článku predstavíme bližšie, snáď sa tomuto skvelému zážitku priblížime i my.
Najnovší Mercedes triedy A je na trhu konkrétne od februára a so sebou priniesol viacero prvotriednych vlastností, čomu zodpovedá i jeho zaradenie do spomenutej triedy. Ako prvú si všimneme jeho vonkajšiu vizuálnu stránku, v ktorej voz dominuje dizajnom svojej karosérie, no ešte o niečo lepší zážitok nás čaká pri pohľade dnu, v jeho kabíne. Podobne ako v triede S budeme svedkami spojenia dvoch veľkých displejov.

auto

Pri opise dizajnu a vizuálnej stránky takisto pripomeňme, že už na prvý pohľad je možné zaregistrovať prvky charakteristické s najnovšími štúdiami výbavy a prevedenia, pričom Mercedes zostáva v určitom smere verný luxusu triedy C, končiac spomenutou triedou S. Je tak verný svojej povestnej estetike, no môžeme si všimnúť obrúsené hrany a dynamickejší prejav, čo je podľa môjho názoru zaujímavejšia a príťažlivejšia cesta prevedenia, ale to je vec osobného vkusu. Na jednej strane s určitosťou môžeme spomenúť precíznosť, na druhej strane sympatické odbočenie od stereotypu komplikovanosti.

merdedes

Zaujme nás v prvom rade jeho predná maska, ktorá v nejednom nadšencovi, ale aj bežnom laikovi vyvolá pocit uznania skutočnej štýlovosti spojenej s luxusom vyššej triedy aj napriek pomernej jednoduchosti. Ale ako sa vraví, v jednoduchosti je krása a práve na toto heslo zrejme stavili výrobcovia tentokrát. S minimalizmom sa stretneme i v stredovom paneli vozidla, no rovnako tak charakteristickým štýlovým prevedením, táto charakteristika prepojenia minimalizmu s modernými prvkami je naozaj typická. V interiéri sa stretneme s touchpadom, dotykovými plôškami na volante, výber predvoleného šoférovania je prakticky totožný s triedou S. Interiér je jedným slovom perfektný a prinesie vám prehľadnú informovanosť ako aj praktické možnosti ovládania.