Smartphone Xiaomi Mi 6X

www.antaria.sk/novy-xiaomi-mi-6x-/ má 5,99 palcový LCD displej s rozlíšením 1080 x 2160. To znamená, že už aj Xiaomi sa rozhodol ísť cestou obrazoviek s populárnym pomerom strán 18:9. Novinka je vybavená osemjadrovým procesorom Snapdragon 660 SoX. Vybrať si budete môcť z troch rôznych prevedení – 4GB pamäť RAM a 64GB vnútorná pamäť, 6GB pamäť RAM a 64GB vnútorná pamäť alebo najdrahší 6GB RAM a 128GB vnútorná pamäť. A áno, ak by vám to nestačilo, pamäť si môžete rozšíriť o microSD kartu.

xiaomi

Fotoaparát v tomto mobile
Dá sa jedným číslom charakterizovať ako „20“. To preto, že na zadnej strane nájdeme duálny fotoaparát s dvomi 20MP senzormi. Rovnako aj predná kamera ponúka fotografie v rozlíšení 20MP. Podobne, ako v nedávnom Mi Mix 2S, kamera používa umelú inteligenciu na rozoznanie objektu na scéne, svetelných podmienok a podľa toho vie upraviť nastavenie fotografie.

Xiaomi Mi 6X príde s predinštalovaným Androidom 8.1 a klasickou nadstavbou MIUI 9.5.Obsahuje senzor na odomknutie pomocou tváre. Prichádza hneď v niekoľkých farebných prevedeniach – čierna, zlatá, ružová, modrá a červená.
Bohužiaľ Xiaomi sa rozhodol vynechať 3,5 mm jack, takže slúchadlá si cez klasický port nepripojíte. Mi 6 sa od predchodcov líši aj výrazne vyššou hmotnosťou, ktorá dosahuje 168 g, či dokonca 182 g v prípade keramickej verzie. Za priamy dôvod navýšenia hmotnosti stojí kovová vnútorná konštrukcia, ktorá má zabrániť prehnutiu či zlomeniu telefónu, ktoré bolo v prípade Mi 5 veľkým problémom. Rýchlosť nabíjania patrí medzi tie najlepšie na trhu, o tom nie pochýb.

tapeta

Xiaomi Mi 6 je výborným nástupcom Mi 5 a Mi 5s. Spracovanie už dosahuje kvalít vlajkových lodí renomovaných značiek, vo výkone sa Mi 6 radí medzi úplnú špičku.
A čo sa ceny týka, je to stále to, na čo sme u Xiaomi zvyknutí. Začína už na 207 eur a končí na 260 eurách za najdrahší model so 128GB pamäťou.

3.0
02