Ušiam bez náušníc už na pohľad niečo chýba

Muži, poväčšine námorníci či piráti, s jednou visiacou náušnicou v uchu a prelepeným jedným okom, to je obraz, ktorý sa nám v mysli vynorí pri pomyslení na vyobrazenie pirátov vo filmoch, kde prepadávajú lode s bohatými nákladmi a unášajú krásne ženy… Dnes je realita trocha iná, strieborné náušnice nosia prevažne ženy, no ani muži s drobnou náušnicou v uchu nie sú ničím výnimočným.

Farby, lesk a vznešenosť

Mnohé zo žien by sa vám úprimne priznali, že bez náušníc sa cítia akoby „nahé“, jednoducho tento strieborný šperk patrí k nim a neexistuje situácia, pri ktorej by ich nemali na ušiach. Vďaka širokému výberu typov, tvarov, štýlov či veľkostí, a tiež podľa určenia na niektorú z príležitostí si môžu svoju šperkovnicu obohatiť o nové kúsky. Na to, aby sa dobre a elegantne cítili aj v pracovnom čase, si na uši pripnú náušnice strieborné jednoduché druhy náušníc, v nenápadných tvaroch s funkciou podpory pracovného outfitu, ale nie s primárnym cieľom upútať nechcenú pozornosť.

Naopak, byť hviezdou a pútať pozornosť si priam žiadajú slávnostné chvíle, na ktorých je dovolené lesknúť sa, vyžarovať noblesu a eleganciu či dokonca aj extravaganciu. Práve tieto okamihy si ženy dokážu dokonalo užiť, pretože im dovoľujú takmer čokoľvek, strieborné náušnice môžu mať honosné tvary, žiadaný je ich lesk a jagot, spôsobujúci kryštáliky a kamienky, ktorými sú náušnice ozdobené. Všetky sú vyrábané zo striebra s rýdzosťou 925/1000 a majú aj vlastný punc.

Tvar slzy je obľúbený

Striebro ľudstvo pozná už veľmi dávno, šperky z neho vyrábali majstri pre ženy či mužov do najrozličnejších tvarov, to platí aj v súčasnosti, no spôsob výroby sa posunul o nejaký kus ďalej. Zmenil sa aj štýl šperkov, čo je normálne, pretože vývoj sa nezastavil ani v oblasti módy, a tak sa dnes môžeme tešiť z krásnych a prepracovaných strieborných šperkov od výmyslu sveta. Náušnice sprevádzajú dievčatá od útleho detstva, keď si skúšajú pred zrkadlom mamine poklady, aby zistili čo im pristane a čo ich bude krášliť po celý ich život.