Olej na drevo- ochrana dreva nadovšetko

Ak obdivujete drevené nábytky, podlahy, strechy alebo drevené okná, určite veľmi dobre viete, aká dôležitá a podstatná je pri drevených produktoch práve ochrana drevo. Olej na drevo je jedna z možností ako takúto ochranu dreva zabezpečiť. Nie je to nič výnimočné a vaše drevo bude dlhšie zdravé a zároveň krásne vyzerajúce? Čo teda olej na drevo je a ako sa s takýmto prostriedkom narába?

dřevěné lavice

Trojitá ochrana vášho dreva

Drevo je veľmi citlivý materiál na vonkajšie vplyvy. Na dážď, sneh, slnko, na poškodenie od škodcov, ale je veľmi citlivé aj na mechanické poškodenie. Ako teda správne pripraviť drevo tak, aby sme naň mohli spokojne naniesť olej na drevo? Aké má ochranné účinky? V prvom rade chráni drevo pred UV žiarením. Aj s týmto problémom sa v dnešnej dobe treba vedieť vysporiadať. V druhom rade chráni drevo pred škodcami. Správnym nanesením je drevo chránené od rôznych škodcov, ktoré drevo časom, síce pomaly, ale isto ničia. Často ani nemáme tušenie, že drevo je napadnuté nejakých škodcom. A práve olej na drevo je prostriedok, ktorý vie toto drevo krásne ochrániť. Tretia funkcia oleja na drevo je ochranná pred vplyvom vonkajších podmienok ako je dážď či sneh. Často sú hojdačky a iné záhradné nábytky vystavené práve na daždi, preto je vhodné ich mať upravené tak, aby sa neznehodnocovali. A práve jedným takýmto riešením je ošetrenie olejom na drevo. Navyše je to veľmi ekologický prostriedok, ktorý je šetrný k životnému prostrediu.

dřevěný stůl

Ako správne nanášať olej na drevo?

Drevo, na ktoré idete nanášať olej na drevo musí byť najmä suché a veľmi dobre ošetrené. To znamená, že nesmie byť špinavé, ani mastné. Treba ho dôkladne očistiť od smetí a všetkých iných nečistôt. Následne je potrebné si zohnať štetec, podľa toho, ktorý vám vyhovuje. No a následne už drevo iba natrieť olejom na drevo. Mali by ste nanášať olej na drevo v exteriéri, ak je to možné, ak nie, tak si treba miestnosť veľmi dobre vyvetrať. Takto prichystané a natreté drevo môžete pokojne vystaviť na von, kde už môže naň aj pršať a drevo bude stále v poriadku.

Viac o ochrane dreva sa môžete dozvedieť na https://carodreva.sk.