Luxus, funkčnosť a elegancia sklenených zábradlí

Ak stojíte pred otázkou voľby a realizácie vhodného zábradlia zábradlie na schody je pre Vás správna voľba.

Sklenené zábradlia na schody sú dokonalým spojením nadčasovosti, luxusného dizajnu, mimoriadnej funkčnosti a jednoduchej údržby. Sú vyrobené zo špecíálneho bezpečnostného skla, ktoré je kalené a tvrdené. V ponuke sú viaceré farebné prevedenia – číre, matné, pieskované alebo motívy z grafoskla. Ľahko a vkusne pôsobí jeho kombinácia s kovom, drevom alebo iným materiálom.

modern-minimalist-stairwell-3464440_640

Sklo je všeobecne považované za elegantný prvok v interiéri.

Presne tak pôsobí celosklenené zábradlie zapustené až do podlahy alebo na špeciálne bodové úchyty. Vhodne prepúšťa svetlo, správne ho láme a opticky presvetľuje a zväčšuje priestor. Intimitu zabezpečí matné prevedenie. Bodové úchyty sa vyrábajú z nerezového materiálu a nepôsobia rušivo. Aj pri tejto realizácii je možné použiť madlo z dreva alebo kovu.

Jednou z možností je aj ukotvenie pomocou hliníkového profilu.

Správny výber povrchovej úpravy skla, jeho uchytenie a spôsob realizácie závisí v prvom rade od dizajnu interiéru a požiadaviek klienta.

Pôvodný návrh je možné na základe odborných rád a skúsenosti doplniť, prípadne zľahka zmeniť.

V poslednom období sa tešia popularite sklenené steny, ktoré nahrádzajú zábradlie. Sú to mimoriadne elegantné a najmä nadčasové riešenia vhodné do moderných interiérov. V ponuke sú kombinácie jednostrannej náhrady zábradlia celosklenenou plochou, ktorá vhodne prepúšťa svetlo a vytvára tak dojem voľného a čistého priestoru. Druhá strana zábradlia býva klasická – nerezová, drevená alebo kovová. Celkové vyznenie tohto riešenia je – elegancia, vzdušnosť, priestor a popritom je zachovaná funkčnosť. Sklenená plocha vymedzuje bezpečný priestor a nahrádza moderným spôsobom časť zábradlia.

stairs-634216_640

Kvalita, precízne a bezpečné spracovanie, kvalita použitých materiálov, odborné poradenstvo sú základom ponúkaného servisu a určite presvedčia aj Vás.