Zdravšie stravovanie a diéta nemusia byť strašiakom

Pri predstave, že by sme sa mali pustiť do zdravšieho stravovania alebo snahy zhodiť niekoľko kíl, na nás doľahne skôr nepríjemný pocit ako aj isté obavy, či danú úlohu vôbec budeme schopní efektívne splniť. Ale takýto prístup rozhodne nie je dobrým začiatkom, dôležité je odbúrať tieto myšlienky a celú vec brať tak, že ju vlastne robíme z vlastného presvedčaenia a máme záujem hľadať a následne praktizovať čo najefektívnejšie cesty k dosiahnutiu alebo udržaniu požadovanej váhy, s akou budeme spokojní. Navyše si treba uvedomiť, že celý proces nemusí bolieť, a to najmä pokiaľ nájdeme správnu cestu, ktorá určite existuje.

smoothie

S diétou je to ako s nástupom na novú pracovnú pozíciu alebo s úplne čerstvým hobby. Dôležité je začať a rátať s trvalejším postupom, treba sa učiť sám na sebe, postupne a hlavne s kľudom. So stresom všetko iba pokazíme a danú aktivitu si znechutíme. V prípade diéty to takisto znamená vyhnúť sa extrémom a hladovkám, ale skôr postupne dodržiavať určitý plán a systém stravovania, až sa tomuto kolobehu my a naše telo prispôsobíme. Časom zistíme, že prvotné obavy sú preč a daná aktivita vlastne nie je žiaden strašiak, ale má svoj logický postup, ktorý keď sa pochopí a začne sa praktizovať, vlastne je efektívny a môžeme si ho z istej časti dokonca obľúbiť, respektíve stane sa našou prirodzenou súčasťou.

hubnutí

Nakoniec tak vlastne zistíme, že daná cesta nám vyhovuje a nebudeme cítiť potrebu vrátiť sa späť k životnému štýlu, kedy sme sa po fyzickej, ale vlastne i psychickej stránke cítili v porovnaní s tým dnešným nezdravšie a z pohľadu našej kondície sme pravidelne zhrešili. Dôležité však je, aby nám daná diéta tento zdravší a vyrovnanejší pocit priniesla, a to je myslím si jej najdôležitejší efekt, zhodené kilá budú iba veľmi príjemnou odmenou.