Voľné a široké džínsy

Móda je veľmi premenlivým odvetvím, ktoré sa neustále vymýšľaným nových módnych trendov, každých niekoľko mesiacov mení. Módni návrhári každoročne prinášajú na módnych prehliadkach štýlové kúsky a aktuálne populárne farby, ktoré budú módnemu priemyslu kraľovať v danom roku. Kým sa neustále vymýšľajú nové strihy a netradičné oblečenie, možno ste si všimli, že zároveň sa do módy vracajú taktiež aj retro kúsky, ktoré sa nosili niekoľko rokov dozadu. Veľmi obľúbené najmä v 70. rokoch boli napríklad zvonové nohavice a neskôr taktiež široké a voľné džínsy.

džínsy v obchode

Kým ešte niekoľko rokov spätne na módnom trhu a v predajniach obchodov s oblečením prevládali skôr džínsy a nohavice úzke, dnes je všetkému inak. Síce sa úzke a obtiahnuté rifle stále v predajniach dajú nájsť, vrátane nich sa znovu oživil trend práve spomínaných loose jeans, teda voľných a širokých džínsov. Takéto voľné rifle často môžeme nájsť aj pod anglickým označením boyfriend jeans či mom jeans, ktoré majú svoj typický strih s vyšším pásom, známy najmä z 80. a 90. rokov. Opäť si tu môžeme všimnúť rozdielnosť, ktorá spočíva v tom, že ešte pár rokov dozadu sa s obľubou nosili skôr nohavice a džínsy bedrové, a teda také čo boli v páse nižšie.

voľné rifle

Voľné a široké džínsy sú naopak najčastejšie predávané s vysokým pásom, ktorý dokáže zároveň vyformovať postavu. Tým, že takéto rifle sú voľnejšieho strihu, umožňujú taktiež postave dodať dojem, že pôsobí štíhlejšie. Treba však dávať pozor aj na konkrétny strih a jeho dĺžku, pretože niektoré strihy nelahodia úplne každej postave a môžu ju potom pri zle zvolenom štýle zbytočne rozširovať či skracovať. Loose jeans sú vhodné pre každú mladú slečnu, ale i staršiu dámu, ktorá preferuje street módu a mestský štýl, avšak pri nakombinovaní s elegantnejšími kúskami z nich viete vytvoriť aj formálnejší outfit vhodný na nosenie do práce.