Viete prečo skutočne nemôžete schudnúť?

Stretávam sa s tým neustále. Takmer všetky ženy v mojom okolí počujem neustále sa len sťažovať ako sa im nedarí schudnúť, aké sú nespokojné so svojou postavou a ako sa necítia sami so sebou dobre. Vravia tiež, že sa usilujú o zhodenie aspoň pár kilogramov najrôznejšími spôsobmi, cvičia, chodia peši a podobne.
No a potom, keď s nimi niekde som, a bavíme sa o niečom inom, keď sa už nesťažujú, aké sú nespokojné, vidím ich jesť o pol noci mastné, ťažké vysmážané jedlá, piť samé sladené nápoje, z ktorých sa okrem iného priberá skoro najviac a uvedomujem si, že zrazu im ich pár zvyšných kilogramov vôbec neprekáža.
V takýchto prípadoch mi napadajú dve možné varianty.

protažení

Po prvé, dotyčné sú iba večné sťažovateľky na takmer všetko, čo sa okolo nich deje, a je úplne jedno, či ide o pár zvyšných kilogramov alebo o trochu studenú kávu, ktorú si zabudli ráno vypiť. Jednoducho sa musia zapojiť do každej jedinej konverzácie a nedokážu byť občas jednoducho ticho, a teda sú aj celkom falošné.
Druhá príčina, a vo väčšine prípadov asi aj pravdepodobnejšia, pretože povedzme si pravdu, v dnešnom svete nájde takmer každý na každej postave niečo, čo nie je dosť pevné, malé, veľké alebo čokoľvek iné, je že dané dámy nemajú asi dostatok sily, aby sa držali toho, čo si povedia, že aj dodržia.

joga

V takýchto prípadoch ide o to, že sa nevedia kontrolovať, a jedlo má nad nimi moc. Jedia, aj keď nie sú hladné a potom to ľutujú pretože sa im nepáči ako vyzerajú. Najlepším spôsobom, ako sa držať svojich vlastných cieľov je nejako sa motivovať, určiť si pravidlá, povedzte si napríklad, že ak schudnete požadovaných 5 kilo, kúpite si niečo pekné. V takýchto prípadoch môže však ísť aj o duševnú poruchu a preto ak máte podozrenie, že by to tak mohlo byť, nezanedbávajte svoj zdravotný stav a navštívte psychológa.