Strašidelné lokality na Slovensku

Naša krajina vypovedá mnohými atrakciami, ktoré lákajú turistov a nemusí to byť iba Čachtický hrad. Ak si myslíte, že už vás nič nemôže zaujať, ste na omyle. Poznáme miesta, ktoré vám svojimi príbehmi upútajú a možno prekvapia.
Bratislava sa asi nezdá, ale prvé tri lokality sa nachádzajú práve v nej. Nech sa páči:

město

Michalská veža, Staré mesto
Príbeh Ženy v čiernom nás dostáva k menu Uršuľa, ktorá v čase inkvizície prehlásila svoju kamarátku Agátu za čarodejnicu. Samozrejme, Agáta bola odsúdená a upálená. Dôvod bol, že obe ženy boli zamilované do jedného muža, ktorý si vybral napokon Agátu. Ide o záležitosť žiarlivosti. Uršuľa si do smrti túto záležitosť vyčítala a tak sa dodnes na veži zjavuje ako čierny prízrak, ktorý nevie nájsť pokoj. Podľa svedkov je možné ju pozorovať najmä v noci.
 Katedrála sv. Martina, Staré mesto
Je to asi jedno z tých slávnejších miest v rámci Bratislavy, kde je možné dopočuť sa o prítomnosti ducha. Dokonca sú na to dôkazy, ako vypálené otlačky rúk do dreva. Príbeh nás zvádza do 17. storočia, kedy mladé dievča Regina Fischer popisuje opakované zjavovanie ducha, ktorý sa označil za Jana Clementa Zwespenbauera. V Prešporku za svojho života pôsobil, ako richtár. Od Reginy si prial, aby od jeho manželky vybrala 200 zlatých a za tieto peniaze dala zhotoviť známu pietu, ktorá tam je umiestnená dodnes. Za takéto peniaze zabil človeka a preto nemohol nájsť človek a trpel  v očistci. Atrakciou sa tu stáva najmä drevená doska, na ktorej sa nachádza tento otlačok ruky.

hrad

Stará radnica, Staré mesto
Patrí medzi najstaršie budovy v meste vôbec. Je úplne pochopiteľné, že sa s ňou spája mysteriózny príbeh. Niektorý rozprávajú o žene s dieťaťom, ktorej umrel manžel. Pole malo tým pádom prináležať bohatému pánovi. V tomto jej klamal a ona tomu tiež dvakrát neverila. Prinútila ho, aby odprisahal na Bibliu. Moc neotáľal a svoju prísahu odriekol. V tom momente sa zjavil démon a uniesol ho. Jediné, čo po ňom ostalo je práve malá maľba s jeho vyobrazením v exteriéry.
Trenčiansky hrad
Už samotný hrad ponúka návštevníkom vzrušujúcu prehliadku spájanú s duchmi. Legenda rozpráva o duchovi Barbory Celskej v jej paláci, v ktorom sa vie občas návštevníkom zjavovať. Rozpráva sa o tom, že ak do Barborinho paláca o polnoci príde muž čistého srdca, prezradí mu, kde sa nachádzajú všetky tunajšie poklady.
Rovnako aj v Katovom dome, kde len pri vstupe ucítite chladný vánok a úzkosť. Nemusí to byť iba priestormi, týmto domom prešlo mnoho umučených ľudí. Samotný sprievodcovia hradu vedia o tom porozprávať svoje.
Bojnický zámok
Toto miesto je neprehliadnuteľné, nie len kvôli svojim krásnym priestorom a samotnej stavbe, ale aj kvôli divným udalostiam. Jedným zaujímavým predmetom je tu práve sarkofág najznámejšieho majiteľa zámku, grófa Pállfyho. Pred niekoľkými rokmi z neho začala vytekať čierna tekutina. Hovorí sa o tom ako o plači grófa. Žiali totiž za oltárom, ktorý bol odtiaľto odobraný do Prahy. Pri jeho navrátení dianie ustalo.