Ste vlastníkom webovej stránky? Neváhajte osloviť seo agentúru!

Vlastníci a prevádzkovatelia internetových stránok sa automaticky vo veľkom stávajú klientmi seo agentúr ako napr. seolight.sk Seolight.sk s požiadavkou o vykonanie kompletnej a kvalitnej seo optimalizácie pre ich web.
Čo je ale vlastne to „SEO“ a aký má pre vašu webovú stránku význam?
Hneď na začiatku treba poznamenať, že má efektívnosť nielen na viditeľnosť a návštevnosť stránky ako takej, ale zároveň je dôležitým nástrojom online marketingu.search engine.jpg
Search Engine Optimization (SEO)sa do slovenčiny prekladá ako optimalizácia pre vyhľadávače a konkrétnejšie ide o detailnú úpravu a nastavenie vašej stránky do podoby, aby jej čo najlepšie dokázali porozumieť algoritmy internetových vyhľadávačov, avšak to je len začiatok. Optimalizácia sa ďalej stará o to, aby konkrétny web vyhľadávače označili za relevantný a kvalitný, čím ho budú posúvať na vyššie miesta vo výsledkoch hľadania. Kompletná optimalizácia s čo najlepším efektom sa však nezaobíde ani bez dohľadu na off-page faktory, a to napríklad tvorbou a umiestňovaním spätných linkov na externé zdroje (cudzie stránky).

  • Všetky on-page a off-page faktory sú dôležitým prvkom výsledného umiestnenia konkrétneho webu v internetových vyhľadávačoch (Google, Seznam, Yahoo, apod.).
  • Toto umiestnenie je zasa faktorom viditeľnosti daného webu pre bežných užívateľov.
  • A viditeľnosť je zasa faktorom potenciálneho rastu a záujmu nových zákazníkov o služby, tovar alebo informácie, ktoré konkrétna internetová stránka ponúka.

optimalizace seo.png
Seo optimalizáciou a jej procesmi sa buduje povedomie o konkrétnom webe formou organických výsledkov hľadania, no zároveň sa ňou posilňuje tiež brand a informovanosť o konkrétnej firme a službách či tovare, ktoré ponúka. Vravíme tak o organickej ceste „reklamy“ alebo prezentácie na internete. A táto cesta je dnes aj z hľadiska vyhľadávania služieb či tovaru veľmi využívaná.