Starosti? Zažeň ich adrenalínovým zážitkom.

Extrémnych športov je v dnešnej dobe stále viac a viac. Väčšine ľudí bráni strach, aby ich vyskúšali. Naopak, niektorí ich kvôli zdravotným problémom absolvovať nemôžu. Ak máte túžbu vyskúšať extrémny šport alebo adrenalínový zážitok, musíte mať vyhovujúci zdravotný stav. Prvý krok je výber zážitku, potom si zistíte či spĺňate podmienky, čo sa týka zdravotného stavu. Tieto športy nemôžu absolvovať hlavne ľudia so srdcovými problémami, pretože adrenalín zvyšuje krvný tlak a stimuluje činnosť srdca. Nakoniec už iba nabrať odvahu J.cyklistika.jpg

HYDROSPEED

Je vodný šport. Podstatou tohto športu je splav rieky alebo umelého kanálu pomocou plastového plaváku a špeciálnej výbavy. Divokú vodu splavíte v ľahu na plaváku, ktorý kormidlujete úklonmi a plutvami na vašich nohách. Adrenalín vám dvíha priamy kontakt s rozbúrenou vodou, ktorú musíte zdolať. Existuje niekoľko stupňov obtiažnosti, takže sa nemusíte pustiť hneď na začiatku do najťažšieho splavu.

TANDEMOVÝ ZOSKOK

Ide o zoskok z lietadla, po ktorom si užívate voľný pád a na záver 5 – 8 minútový let s padákom. Skáče sa z výšky 3000 alebo 4000 metrov. Pri tandemovom zoskoku ste pripútaný k profesionálnemu parašutistovi, inak nazývaný aj tandempilot. Ten sa postará o hladké pristátie na pevnej zemi a riadi let. Dĺžka voľného pádu závisí od výšky zoskoku, ale aj vašej hmotnosti. Jedná sa o dĺžku 30 – 50 sekúnd.

ZORBING

Sa radí k ľahším adrenalínovým športom. O čo ide? Umiestnia vás dovnútra menšej gule, ktorá je pomocou kvanta laniek upevnená v obrovskej plastovej nafukovacej guli. Ďalším krokom je, že vás spustia dolu svahom a vy sa gúľate kopcom dole. Okrem kopcov sa v guli môžete vybrať na prechádzku po vode – aquazorbing. Úrazy nie sú bežné, pretože konštrukcia nafukovacej gule je prispôsobená na to, aby vás chránila. Bojíte sa zatočenia hlavy, že vám príde zle, budete zvracať? Tohto sa vôbec nemusíte báť, guľa sa otočí o 360° približne každých 10 metrov, nedosahuje závratnú rýchlosť, väčšinou je to okolo 50 km/h.vyhlídka.jpg

WING WALKING

Lietadlo letí vzduchom a vy sa počas letu nachádzate na jeho krídlach. Prvá pozícia, ste pripútaný remeňmi a lankami v stoji na krídlach dvojplošníka k opornej tyči. Druhou pozíciou je, že sa nachádzate medzi nepohyblivými nosnými plochami dvojplošníka, ste pripútaný lanami v horizontálnej polohe. Okrem krásnych výhľadov, môžete zažiť aj vysokú dávku adrenalínu, ktorého hladina vyskočí pri lete dolu hlavou či rôznych akrobatických kúskoch.

SANDBOARDING

Sandboarding je surfovanie na pieskových dunách. Na vykonávanie tohto športu je potrebné isté vybavenie a vhodná lokalita. Tento šport si môžete vyskúšať v Egypte, Peru či USA.