Radi si len tak niečo pochrumkávate? Tak chrumkajte zdravo

K pozeraniu filmu, či večernému posedeniu pri televízii sa nám jednoducho žiada niečo pochrumkávať. Teraz asi očakávate, že prídu informácie o tom, ako nám večerné pojedanie pridáva na váhe, zaťažuje organizmus a ďalšie katastrofické scenáre. Nebojte sa, nič také sa nekoná. Večerné jedenie má na každého z nás úplne iný vplyv. v skutočnosti nám však neuškodí o nič viac, ako prejedanie sa počas dňa.

popcorn

Tak a teraz sa vráťme k večernému chrumkaniu. Najväčší problém je v tom, že sme zvyknutí na zemiakové lupienky, klobásu, slaninu, alebo iné tučné a nezdravé jedlá. Čo ak by sme však tento zlozvyk využili v náš prospech? To že konzumácia orechov, čerstvého ovocia, alebo zeleniny je len prospešná, asi vieme všetci. Niektorí z nás, sa ale nevedia donútiť narezať si jablko a len tak ho zjesť. No a práve takto môžeme využiť večerné chrámanie pri televízii.

Čo chrumkať


Prvou možnosťou je spomínané ovocie. Môžete si napríklad narezať jablko na tenké plátky a posypať ho trochou škorice. Ak bude na vás tento pokrm málo sladký, pokojne použite aj trochu trstinového cukru, alebo med. K banánom sa hodia nadrvené mandle, alebo kakao. V lete si môžete dopriať čerstvé jahody, s vajíčkovou penou. Tieto jedlá sú síce sladké, ale vo všetkých prípadoch nejde o žiadnu kalorickú bombu. Navyše svojmu telu dodáte množstvo vitamínov.

Ak vám chutia skôr slané pokrmy, siahnite po zelenine. Veľmi chutná je tá koreňová, teda mrkva, petržlen, alebo zeler s avokádovým dípom. Nakrájajte si ju na tvar hranolčekov, avokádo roztlačte pridajte k nemu citrón, olivový olej, osoľte a okoreňte.
Posolená paradajka poliata slnečnicovým olejom, ktorý je lisovaný za studena si vás určite získa. Môžete ju skombinovať s tuniakom vo vlastnej šťave, alebo údenou treščou pečeňou.

mandle

Medzi najjednoduchšie a aj najzdravšie pokrmy patria orechy a semienka. do misky si nasypte čo najviac druhov a chrumkajte. V prvom rade obsahujú vysoké množstvo nenasýtených mastných kyselín, teda takzvaných zdravých tukov, málo kalórií a takmer žiadny cholesterol. Navyše vás i dostatočne zasýtia.