Psychika ako polovica úspechu k zdravému životnému štýlu

Oveľa väčšie percento ľudí, ktorí s nami behajú po tejto planéte trápi mnoho vecí spojených s ich osobou alebo psychikou. Nie sú so sebou vyrovnaní, nežijú stabilný život, nemajú dostatok sebavedomia, alebo sa jednoducho necítia príliš dobre sami so sebou. Toto všetko a oveľa viac sužuje veľkú časť dnešnej populácie.
Depresie, úzkosti následne spojené s množstvom ďalších, na to nadväzujúcich problémov ako napríklad prejedanie či celková životná nevyladenosť a nezmierenie so sebou samým a so svojim životom. Problémy sa na seba ďalej iba nabaľujú a vytvárajú spolu akúsi špirálu, ktorá preniká iba čoraz hlbšie a hlbšie do nášho podvedomia a vytvára viac a viac čoraz menej a oveľa ťažšie riešiteľných problémov. Ako sa pokúsiť o lepší a zdravší život?smutek.jpg

  • Načúvajte samých seba– počuli ste napríklad, že toto je dobrá diéta, dobrý typ na cvičenie, niečo nové a prevratné čo zrazu všetci robia tak to musíte vyskúšať aj vy, pretože všetkým to pomáha? Psychológia davu je veľmi silný manipulátor, správame sa zrazu úplne inak, inak, ako je nám samým prirodzené len pretože sme sa ocitli v mase ľudí, ktorá robí niečo rovnako? Vyhnite sa stádu a nerobte to, čo robia iní, pretože to povedal niekto. Ako mu predsa môžete veriť? Kde máte istotou, že si to nevymyslel? Riaďte sa svojim rozumom, svojim telom a svojim srdcom a uvidíte, že až vtedy bude všetko tak, ako má byť. Informáciám dôverujte, ale až potom čo si ich sami preveríte.

náboženství.jpg

  • Odreagovanie pri elektronike? – dá sa skutočne považovať za odreagovanie? V rámci odreagovania zobrať do ruky mobilný telefón, alebo si ísť sadnúť pri počítač, aj keď s cieľom pozrieť si seriál či film. Odreagovanie sa od niečoho, čo je vlastne našou dennou náplňou činnosti sa asi nedá tak úplne považovať za „odreagovanie“ v pravom slova zmysle. Choďte sa radšej prejsť do prírody, ale si sadnúť s knižkou na balkón či terasu.