Prezradili sme tajomstvo mladej pleti

Po celé stáročia sa vedci snažia prísť na to, ako si čo najdlhšie zachovať mladú a zdravo vyzerajúcu pleť.  Najjednoduchší spôsob by bolo mať čarovný prútik a vy by ste sa už o nič nemuseli starať. Tieto typy vám pomôžu zachovať si pleť mladú, plnú života a sviežosti.

Podľa druhu pleti aj záleží aký spôsob starostlivosti si máte vybrať. Každý vek potrebuje rôznu a dôkladnú ochranu pleti. Niekto potrebuje pleť regenerovať po vysúšaní, či zacielenie prejavov starnutia.
ženské rty
1. Odlíčte sa vždy pred spaním
Ak zvyknete používať make up, je vašou povinnosťou si ho každý večer odlíčiť. Prostriedkov na odlíčovanie je veľké množstvo. Stačí si vybrať ten, ktorý najviac vyhovuje vašej pleti. Vďaka odlíčeniu odstraňujete z tváre obrovské množstvo nečistôt, maz a iné odumreté bunky.

Po odlíčení tvár opláchnite vlažnou vodou. Pozor, nepoužívajte teplú ani studenú vodu. Vaša pokožka sa rýchlo vysuší a nedokáže prirodzene regenerovať kožný maz. Odborníci taktiež varujú, že ak často používate peeling môže vám viac uškodiť ako pomôcť. Ideálne je ho používať dva krát do týždňa.
dotváření účesu
2. Hydratácia pleti
Nikdy nešetrite na dobrom hydratújucom kréme. Jeho používaním zachovávate prirodzený obsah vody v oblasti tvary a dekoltu. Predstavte si, že počas dňa vypijete len jeden pohár vody. Telo sa vám za to určite nepoďakuje. Takto sa cíti aj pleť ak ju nehydratujete každý deň. Najlepšie sa pleť obnovuje počas noci. Preto by sa tieto krémy mali používať práve vtedy.
sprchující se žena
3. Nezabúdajte na pery  a oči
Mnoho žien zabúda na pery a starostlivosť o ne. Po celom dni nosenia rúžu sa pery veľmi vysušia. Olizovaním im nepomôžete. Skúste namiesto rúžu používať viac leskov, ktoré pery nevysúšajú. Každý večer po umytí tváre na ne naneste balzam a uvidíte aké ich budete mať ráno svieže.

Čierne kruhy pod očami by ste taktiež nemali zanedbávať. Oblasť očí a ich okolia najlepšie zregenerujete použitím očného krému. Taktiež je najosožnejšie ho používať počas noci, kedy oddychuje v podstate celé telo. Potom vás pohľad do zrkadla ráno nevystraší.