Objavte krásy gréckych ostrovov

Santorini
Pre našu prvú voľbu sme vybrali klasické a dobre známe Santorini. Ak hľadáte perfektnú zmes s náznakom romantiky a trochu nočného života, potom je tento ostrov pre vás ideálny. Drsné čierne pieskové pláže sopečného pôvodu kontrastujú s modrým morom a bielymi domami v dedinke Fira na západnej strane ostrova, z ktorej si môžete vychutnať úchvatné západy slnka.

santorini

Najlepšie pláže:Red Beach, pomenovaná podľa jedinečného lávového piesku, White Beach, Kamari a Perissa.

Paxi
Paxi je jedným z najväčších Iónskych ostrovov a nachádza sa blízko Korfu. Hoci je menšie a menej známe ako ostatné ostrovy, je to absolútne dokonalá oáza pokoja pre páry alebo akýkoľvek druh cestujúceho, ktorý hľadá súkromie.
V hlavnom prístave Gaios sa nachádzajú nádherné pláže a reštaurácie, ktoré servírujú čerstvú rybu. Najlepší čas na vychutnanie magickej atmosféry je vo večerných hodinách, keď môžete sedieť pri stole v krčme a vychutnávať Ouzo, obľúbený anýzový aromatizovaný aperitív,

Najlepšie pláže:Soulanena, Kloni Gouli, Gianna, Kipiadi (dostupné iba pešo alebo loďou) a záliv Sterna. Ale odporúčame ísť okolo ostrova a objavovať aj ďalšie pláže a vybrať si svoju obľúbenú.

Mykonos
Mykonos je najlepšou voľbou pre tých, ktorí hľadajú párty. Nevyhnutná dovolenková atmosféra je nákazlivá a preberá každého, kto pristane na tomto ostrove. Z tohto dôvodu sa Mykonos stal jedným z najobľúbenejších destinácií v Grécku.
Masová turistika ešte neovplyvnila krásu ostrova, s malebnými domami a úzkymi uličkami plnými cykládskej architektúry a nehovoriac o krištáľovo čistom mori.
Najlepšie pláže: Paradise Beach, Elia, Kalafati a Panormos.

mykonos

Tilos
Hory a drsné cesty a chodníčky robia tento ostrov ideálnym výberom pre dobrodružných cestujúcich, ktorí hľadajú jednodňové výlety na preskúmanie bohatej prírody. Na malom a vidieckom ostrove Tilos môžete prísť do kontaktu tvárou v tvár s voľne žijúcimi zvieratami, ako sú exotické vtáky či trpasličie slony
Pláže sú skalnaté a ťažko prístupné, ale akonáhle sa tam dostanete, budete si môcť vychutnať pokoj a ticho prírody, a to aj počas vrcholnej sezóny.
Najlepšie pláže:Eristos, Red Beach a San Antonio.