Nákupy v Londýne


V každom väčšom meste sa nachádza niekedy aj viac ako jedno nákupné centrum. Keď sa doň idete pozrieť aspoň raz do týždňa, nečudujeme sa vám, že vás už nudí a otravuje. No ak máte chuť na poriadne nákupy a zároveň chcete vidieť inú krajinu, vezmite prázdny kufor a hurá do Veľkej Británie!
nakupování online
Akcie leteckých spoločností
Nie je neobvyklosťou, že sa do Londýna viete dostať letecky aj za doslova smiešnu sumu. Je len potrebné doslova číhať a sledovať, kedy sú letenky v takzvanom výpredaji, čo sa deje napríklad vtedy, keď sa potrebujú doplniť miesta v lietadle. Vtedy je pokojne možné, že kúpite letenku aj za dvadsať eur alebo dokonca aj menej.

Kedy?
Aj keď je určite najvýhodnejšie a pre väčšinu ľudí aj najlepšie si rovno zaplatiť jednu či dve noci v lacnom hoteli, aby ste okrem nákupov aj z Londýna niečo videli, keď stojíte vyslovene iba o nákupy, pokojne môžete ísť aj na otočku. Obchody sú väčšinou otvorené v klasickú dobu od deviatej do piatej, od pondelka do soboty. Obchodné domy bývajú zväčša otvorené do šiestej alebo siedmej. V nedeľu si prídete na svoje len vo veľkých reťazcoch a otváracia doba je premenlivá.
chodník ve městě
Čo sa oplatí?
Samozrejme, najlepšie sa nakupuje po sezónach, kedy bývajú najväčšie výpredaje. Je potrebné povedať, že nehovoríme o desaťpercentných zľavách, ale o takých, kedy je všetko zlacnené aj o viac ako polovicu. Potom je veľmi výhodné nakupovať v outletoch, kde je tovar výrazne lacnejší, hlavne preto, lebo pochádza zo starších kolekcií. Nezabudnite určite navštíviť aj vintage obchody, čiže secondhandy. Práve tie londýnske sú doslova preslávené, pretože tam môžete nájsť veľmi kvalitné a drahé značky doslova za pár libier.

Na záver vám asi už len poradíme, aby ste si váš výlet za nakupovaním užili. Nezabudnite na prázdny kufor, kam môžete umiestniť všetko, čo ste si zaobstarali. Garantujeme vám, že toho určite nebude málo, za nákupmi do Londýna chodí neustále viac a viac ľudí a všetci si to veľmi chvália. Určite na ne po jednej návšteve nedáte dopustiť ani vy.