Možnosti podnikania

Práca na plný úväzok a byť zamestnaný ma výhody v tom, že máte každý mesiac nárok na výplatu vo výške, na ktorej ste sa vopred dohodli podpísaním zmluvy. Máte zaplatené niekoľko dní dovolenky, PN či slušné peniaze dostanete aj za marodovanie. Niektorí však uprednostňujú možnosť byť sám sebe pánom a mať flexibilnú pracovnú dobu. Predtým ako sa však rozhodnete založiť si živnosť a zarábať si na seba sám, majte poriadne premyslené v čom začnete podnikať a či v tom vidíte budúcnosť.

kavárna

Reštaurácia, kaviareň Najčastejšie si ľudia zakladajú živnosť práve kvôli kúpe nejakej kaviarne či reštaurácií. Malá kaviareň dokáže vyniesť nemalé peniaze. Všetko záleží od vzhľadu, obsluhy a polohy. Najlepšie sa samozrejme darí priestorom na námestí hlavného mesta. Ale tam musíte rátať tiež s oveľa vyšším prenájmom. Záležať by ste si mali dať hlavne na dizajne a vyhrať sa s osvetlením a posedením. Kto chce vlastniť nejaký podnik, musí ovládať chod prevádzky a marketing.

Stavebné firmy Čím ďalej, tým viac sa darí zakladateľom stavebných firiem. Stavba malých rodinných domov zaživa veľký boom a mladé rodiny čoraz častejšie siahajú po dome na kľúč. Niektorí sú schopný zaplatiť desaťtisíce Eur, len aby dostali všetko čo si vysnívali. Nie každý má čas, alebo dokáže vlastnoručne postaviť dom. To je výhoda dnešných firiem, ktoré sa o všetko postarajú za vás. Dokonca stačí, ak na začiatku dáte svoj návrh a pokyny k výstavbe a o pár mesiacov sa môžete sťahovať. Ľudia sa často púšťajú tiež do obchodov so stavebným materiálom, ktorý dokáže majiteľovi priniesť nemalé zisky.

cihly

Rodinné firmy Veľký úspech majú tiež rodinné firmy. Najmä na dedinách sa nesmierne darí páleniciam a ak ju máte ako rodinný podnik môžete čakať veľké výnosy. Stále populárne sú tiež stolárske výrobky a uživíte sa ako výrobcovia okien, dverí či nábytku.