Lacné letenky nemusia byť vždy tak lacné

Dnes nie je ničím zvláštnym, že si letenky kúpite lacnejšie ako lístok na vlak. Väčšinou však ide o rôzne zľavové portály, niekedy dokonca o nákup z druhej ruky. Na prvý pohľad takto síce môžete ušetriť naozaj pekné peniažky. Pokiaľ by však počas vašej cesty došlo ku komplikáciám, práve naopak, prišli by ste o nemalú sumu.

Letenky a peniaze položené na letáku z letiska.jpg

Ak nestihnete, tak nestihnete

Prvý problémom je to, že ak počas cesty budete musieť prestupovať a letenky si zakúpite samostatne, teda nebudú platené v rámci jednej rezervácie, v prípade meškania prvého letu, na vás ten druhý nepočká. To by sa síce nestalo ani vtedy, ak by ste si letenky kúpili na jednu rezerváciu, no v tejto situácii by vám bol ponúknutý náhradný let. Dokonca máte možnosť žiadať o náhradu za meškanie letu. Nárok na odškodné máte vtedy, ak bude vaše celkové meškanie dlhšie ako tri hodiny. Pritom je jedno, či ste sa zdržali kvôli meškaniu prvého letu alebo https://www1.pluska.sk/Krimi/VIDEO-Dalsia-nehoda-legendarneho-spevaka-Jozo-Raz-havaroval-v-Bratislave v dôsledku toho, že ste nestihli ten druhý. Ešte raz pripomíname, že takýto nárok nevzniká v prípade samostatne zakúpených leteniek na lety, ktoré spolu nemajú nič spoločné, dokonca ich prevádzkujú rôzne letecké spoločnosti.

Túto skutočnosť si overte aj v prípade, že si zájazd kupujete cez cestovnú agentúru alebo portál s letenkami. Neraz totiž na túto drobnosť zákazníkov firmy neupozornia, no a do problémov sa nakoniec dostanete len vy.

Detail na zelenú letenku.jpg

Aby ste odleteli

Poslednou nepríjemnou situáciou, ktorá môže nastať pri kupovaní extrémne lacných leteniek a navyše z neoverených zdrojov, je to, že sa let nakoniec ani neuskutoční. Niektoré letecké spoločnosti totiž ponúkajú lacné letenky, no lietadlo odletí len vtedy, ak sa let naplní. Túto informáciu by ste mali nájsť pri každej kúpe letenky. Preto si to dobre skontrolujte už pri samotnom nákupe. Ak ste si takéto letenky už zakúpili a teraz neviete, či nejde o podobnú situáciu, skočte čím skôr na dané stránky a všetko si poriadne overte.