Kráčaním k vysnívanej figúre

Každý rok vám svieti medzi záväzkami do nového roka, že schudnete. Vaša vysnívaná hmotnosť sa pomaly zvyšuje a vy vidíte, že ani tento rok nemáte dostatok pevnej vôle na to, aby ste ju dosiahli. Tak to znova odložíte na ďalší mesiac. Poznávate sa v tom?
Nechám vás odpovedať si na túto otázku každého samého.

náramek

V čom robíte chybu?

  • Častú chybu vidím práve v tom, že hneď prvý deň začnete riadnym skokom. Žiadne také, že krokom, ale poriadnym skokom. Na začiatok pri chudnutí stačí, keď si pridáte nejaký pohyb. Vôbec to nemusí byť rovno beh, práveže to vôbec neodporúčam. Ak beh nemáte radi, úplne vám to znepríjemní chudnutie a potom sa na to vykašlete, tak ako po minulé razy. Stačí, keď začnete rýchlou chôdzou. Tú zvládnete ľavou zadnou a ešte pritom spravíte niečo pre svoje zdravie. Pre chudnutie nie je dôležité, aby ste poriadne zamakali až do umretia (to by ste každý deň asi nezvládali), ale je dôležité, aby ste svoj tep udržiavali na hranicu okolo 130 tepov za minútu. To je optimálne na chudnutie. Pri behu to je ťažko dodržateľné, pretože ak ste sa pred tým nehýbali, váš typ bude hneď a zaraz vyšší.
  • Keď raz zhrešíte, už sa vykašlete na celú diétu. Malý prehrešok alebo hocijaký prehrešok nevadí, pokiaľ sa vrátite naspäť do starých koľají. Sme predsa ľudia a stáva sa to každému, že občas sa mu niečo nepodarí dodržať. Takže aj keď v sobotu zjete celú chladničku na posedenie, v nedeľu sa vráťte k svojmu starému chudnúcemu režimu. Na sobotný prehrešok zabudnite a pokračujte vytrvalo ďalej. Samozrejme, čím menej prehreškov tým lepšie sa vám bude dariť. No netreba to pri prvom vzdávať.

hodinky

Na kráčanie je výbornou pomôckou pedometer, po slovensky krokomer. Odmeria takmer presne koľko ste spravili za deň krokov a vy viete na čom ste. Tak si môžete celý deň, aj v práci, sledovať koľko máte krokov a koľko by ste mali ešte dnes spraviť. Optimálne množstvo krokov za deň by malo byť 10 000. To je zhruba 5 kilometrov, ak máte 50 centimetrové kroky. Niektoré krokomery majú takú funkciu, že vám ukážu aj to, koľko kcal ste spálili danou chôdzou. A vôbec nemusí stáť celú vašu výplatu. Ja som si objednala minulý týždeň len za 2 € z aliexpressu. Takže, žiadne výhovorky a nezabúdajte, že začať treba pozvoľna a postupne si pridávať.