Kde na východe nakupovať menej bežné suroviny

Ak si doma radi pripravujete menej tradiční pokrmy, potrebujete zohnať aj netradičné suroviny. V našom hlavnom meste to nie je až taký problém. ak však žijete na východnom Slovensku, môže sa vám stať, že danú ingredienciu nenájdete v žiadnom obchode. V nasledujúcich riadkoch si môžete prečítať aspoň o niektorých miestach, kde takéto potraviny môžete kúpiť. Zameriame sa na dve najväčšie mestá, teda Košice a Prešov.

krevety

Čerstvé ryby

V oboch spomínaných mestách kúpite najkvalitnejšie a zároveň cenovo dostupné ryby hlavne v sieťach LIDL. Tu okrem pstruhov a lososa, pravidelne narazíte aj na sumčeka afrického, alebo zubáča.
Čerstvého pstruha a lososa si kúpite aj v Tescu, no za vyššiu cenu. Neraz sa môžete stretnúť aj s tým, že aby nie sú najčerstvejšie. Pokiaľ chodíte nakupovať v Košiciach, tak sa dostanete aj k čerstvým morským plodom, a to v Kauflande. Bohužiaľ v Prešove, tento obchodný reťazec v svojej ponuke tento tovar nemá.
Poslednou možnosťou je Metro, kde okrem čerstvého tuniaka v ponuke rýb nájdete všakovaké druhy, napríklad takú pražmu.

polévka

Ázijská kuchyňa

Tesco má svoje samostatné oddelenie s riasami, bambusovými výhonkami, nakladaným zázvorom, ryžovým octom a ďalšími surovinami z ázijskej, japonskej či čínskej kuchyne. Ich výber by sa dal označiť za pomerne široký, ich cena je však opäť o čosi vyššia. Ak chcete tieto produkty nakúpiť lacnejšie, skúste skôr Billu, Kaufland, alebo sezónny tovar v Lidli. Ozajstné špecialitky, ako je napríklad MISO PASTE, alebo taký niboshi, čo je označenie pre špeciálny bujón.

Zelenina

Ak hľadáte menej bežné druhy ovocia a zeleniny, tak najširší výber nájdete určite v Kauflande. Tu dostanete napríklad čakanku, kvaku, alebo čiernu reďkovku. Hneď za týmto obchodom, je určite lidl. Sem tam sa niečo extra objaví aj v Tescu, je to však najmä v období Vianoc.