Je to ako hľadanie ihly v kope sena!

Puzzle ako také netreba nikomu predstavovať. Už menej z nás vie, že sa jedná o pomerne starú hru, ktorá vo svojej podstate vznikla ako učebná pomôcky istým anglickým učiteľom geografie, ktorý chcel takto pomôcť svojím žiakom v predstavivosti. Zaujímavé, ako sa tento originálny nápad uchytil a ako z toho vznikla jedna z najobľúbenejších hier súčastnosti.
Aj tak sa však stretávame s rôznymi názormi na túto zábavu.

stavebnice

Komu sa chce pri tom tráviť čas!


Správna otázka. Ale odpoveď na to by vedela dať veľká skupina fanúšikov puzzle.
V prvom rade to však musia byť ľudia trpezliví a so zmyslom pre detail a predstavivosť. Nesmie ich odradiť nezdar, ani hodiny hľadania správnych dielikov. Samozrejme, také puzzle nevzniká hneď. Nejaký čas to potrvá aj tým najskúsenejším. Len si dajte pozor, pretože čím menšie dieliky, tým ľahšie sa môžu stratiť. A asi neexistuje väčšia nočná mora fanúšikov puzzle ako to, či sa im niekde nejaký dielik skladačky nestratil.
Ale pri všetkej obľúbenosti má puzzle svoje úskalia, ktoré dajú zabrať aj tým najhorlivejším.

Zrkadlové zobrazenia

Jedným z kameňom úrazu sú obrázky puzzle, ktoré zobrazujú rôzne druhy zrkadlového zobrazenia. Ide napríklad o obrázok prírody, kde je jazero a v ňom presný odraz okolitej prírody.

Modrá obloha

Ďalším obľúbeným a náročným prvkom sú jednofarebné časti puzzle, typické pre modrú oblohu, hladinu vody, zelená tráva a podobne.

puzzle

Architektúra

Umelecké fotografie alebo počítačové výtvory rôznej abstraktnej architektúry vedia tiež veľmi dobre zamiešať karty a postarať sa o hodiny času, stráveného nad hľadaním správnych dielikov.

Samozrejme, na samotnú náročnosť výrazne vplýva aj počet kusov, z ktorých sa výsledný obraz skladá.
Napriek náročnosti a rôznym spôsobom, ako už tak náročnú zábavu ešte viac okoreniť, má puzzle svojich verných prívržencov.