Hlava je len jedna

Ak ste dávali aspoň trošku pozor na hodinách prírodovedy, určite ste sa už tam naučili, že hlavu máme len jednu, hlava sa nedá zasadrovať ani vymeniť. V niektorých prípadoch nestačí ani jej šitie, no a bohužiaľ bez nej to nejde taktiež. Preto by sme si na túto časť nášho tela mali dávať extrémne veľký pozor. To platí niekoľkonásobne pre milovníkov motoriek.

Dvaja ľudia idúci na motorkách s prilbou na hlave

Je úplne jedno na akej motorke jazdíte. Či už vlastníte delo, s ktorým predbehnete aj najnovšie Bentley, alebo jazdíte na huby na svojej milovanej Babete, hlava musí byť chránená na dvesto percent. Pravdepodobne tušíte, že o vaše bezpečie, sa v tomto smere postarajú moto helmy.

helma na motorku

Je veľmi zarážajúce, že aj napriek nespočetným upozorneniam lekárov, polície, či samotných motocyklistov, ešte aj dnes mnohí ľudia neveria, že prilba dokáže zachrániť život. Niekto sa bohužiaľ potrebuje učiť výhradne na vlastných chybách, čo však v tomto prípade nie je úplne rozumné. Ak i vy patríte k takýmto „ neveriacim Tomášom“, pozrite si napríklad toto krátke video