Existujú práce, ktoré nám nevoňajú, ale sú potrebné

Skutočnosť, že sa s kanalizačným potrubím niečo deje http://www.dama.cz/zdravi/co-se-deje-v-menopauze-11151 zistíme, keď sa odpad z kúpeľne alebo z kuchyne bude vracať späť do drezu či umývadla. Vtedy je to už dosť veľký problém, aby sme si s nim poradili sami, preto je namieste osloviť špeciálnu firmu, ktorá sa čistením kanalizácií zaoberá.

channel-2380008_640

Mastnota a nečistoty z domácností pretekajú kanalizačnými rúrami, no ak sú upchaté alebo odtok je spomalený, znamená to, že vnútorná strana kanalizačných rúr je obalená usadeninami, čo spomaľuje alebo úplne znemožňuje prietok odpadov. V tomto prípade už pomôže iba krtkovanie Ab-krtkovanie.sk špecializovaná firma, ktorá krtkovaním tento problém odstráni. Krtkovanie je vlastne čistenie kanalizačných rúr vysokotlakovým alebo elektromechanickým spôsobom.

Vysokotlakový spôsob patrí k najdôkladnejším možnostiam ako sa zbaviť nánosov nečistôt zo stien kanalizačných rúr. Ide o strhávanie usadenín z potrubia, no hrozí pri tom vytopenie priestoru, a tak sa nedá táto metóda použiť všade. Na tento úkon sa používa výkonný stroj so silou 150 bar, s meniteľnými tryskami, z ktorých je každá určená na iný druh znečistenia. Hadica meria až 70 metrov a umožňuje prístup aj do nedostupných miest. Ovláda sa pomocou prístroja, ktorý je zabudovaný v dodávke.

Krtkovanie

Elektromechanický spôsob využíva špirálu, ktorá rotuje a týmto pohybom zároveň odstraňuje všetko nepotrebné v vnútornej strany stien kanalizačného potrubia.

Frézovanie sa používa na odstránenie vodného kameňa, koreňov, mastnoty či stavebného materiálu. Spolu s frézovaním sa vykonáva aj monitoring potrubia, aby bolo vidieť kam až je potrebné sa dostať a v akom stave sa potrubie nachádza.

Firma, ktorá vykonáva čistenie kanalizácií, sa nachádza takmer v každom meste a pracujú nonstop aj počas víkendov a sviatkov, takže pri každom probléme s nefunkčnou kanalizáciou neváhajte a obráťte sa na odborníkov, oni si už poradia.