Domáce riešenia pre vypadávanie vlasov

Existuje niekoľko rôznych dôvodov vypadávania vlasov, ako je vek, menopauza, genetika, tehotenstvo, choroba, stres a ďalšie faktory. Ľudia využívajú rôzne riešenia, ako napríklad používajú lieky alebo chodia na transplantáciu vlasov, nosia príčesky a podobne.
Vyhnite sa kefovaniú a treniu mokrých vlasov. Nechajte vlasy ako prve vyschnúť a potom vykefujte.
 
fén

Vitamíny :
Vitamíny sú dobré pre vaše vlasy. Pridajte vitamíny do vášho denného režimu. Vitamín A je antioxidant, ktorý podporuje zdravú tvorbu kožného mazu v pokožke hlavy. Potraviny obohacujúce Omega-3 sú mlieko, mastné ryby, vaječné žĺtky a rybie vajcia. Vitamín E stimuluje krvný obeh, ktorý je dôležitý pre udržanie vlasových folikulov produktívnych.Vitamíny B pomáhajú vášmu telu produkovať melanín, ktorý dodáva vlasom zdravú farbu. Príjem chudého mäsa, sóje, rýb a iných bielkovín môže pomôcť pri kontrole vypadávania vlasov.

Olejová masáž:
Masáž podporuje dobrý krvný obeh na pokožke hlavy a vaše vlasy zostávajú aktívne. Denne masírujte pokožku hlavy rukami niekoľko minút. Ak chcete zlepšiť masáž, pridajte niekoľko kvapiek levandule. Alebo mastený vaječný olej do pokožky hlavy a nechajte ju cez noc. Pravidelné používanie vaječného oleja je dobré pre správnu výživu bunkových membrán.

kráska
 
Zázvorový džús:
Maste svoju pokožku hlavy so zázvorovou šťavou, cesnakovým džúsom alebo cibuľovou šťavou. Nepoužívajte zmes týchto štiav, použite alebo striedajte vždy iba jednu. Po masáži ju nechajte na pokožke hlavy cez noc a potom ju umyte ráno.
 
Zelený čaj:
Masáž zeleného čaju do vlasov poskytuje dobrý výsledok. Antioxidanty prítomné v zelenom čaji môžu zabrániť vypadávaniu vlasov a podporiť rast vlasov.
 
Nepoužívajte príčesky:
Parochne a príčesky môžu vyzerať, ako dobré kozmetické riešenia, ale zároveň môžu urýchliť vypadávanie vlasov poškodením vlasových buniek.