Čo na vyššie sebavedomie?

Je naozaj veľmi ľahké niekomu povedať, že je krásny. Oveľa ťažšie však je povedať to samému sebe. Asi je jasné, že vždy lepšie vidíme krásu druhých ako tú svoju (ak náhodou nie ste kompletne zahľadený sám do seba) ale musíte vidieť aj tú svoju, pretože inak sa vám nebude žiť ľahko. Určite ste už mnoho ráz počuli, že keď poviete žene raz, že je pekná, bude si to pamätať hodinu. Ale keď jej raz poviete, že je škaredá, tak si to zapamätá celý život.

kárska

Takto to, bohužiaľ, reálne funguje a vy musíte pracovať na tom, aby ste si sami seba a svoju krásu, naozaj vážili. Veď to predsa nie je až také ťažké, ako sa na prvý pohľad zdá. Milovať samého seba však predstavuje pre mnohých ľudí niečo veľmi ťažké a dokonca problematické, a to hneď z niekoľkých dôvodov. Väčšinou však platí to, že nás nikto nenaučil, ako sa máme ku sebe správať a čo má byť pre nás naozaj dôležité. Preto sa väčšinou nevieme pozrieť na seba ako na krásnu osobu, ktorá si zaslúži lásku, porozumenie a aj všetko navôkol. Ale verte tomu, že nech sa vo vašom živote deje čokoľvek, vy si lásku naozaj zaslúžite a mali by ste na to vždy myslieť, inak nebude nič, čo by vás v živote naozaj tešilo.

květina
 
Ako mať rád samého seba? Je veľmi dôležité, aby ste vedeli, čo je na vás pekné a čo by ste naozaj mali mať radi a mohli mať radi. Pretože ak máte pocit, že niečo nie je v poriadku, verte tomu, že je to len váš vnútorný problém a vy s tým môžete pracovať presne tak, ako sa dá. Musíte si však uvedomiť, že ide často v prvom rade o úplne iné veci, ktoré potrebujete riešiť. Možno nie je problém v tom, že máte nízke sebavedomie, ale v tom, že vám ho niekto vedome znížil. Skúste nájsť príčinu, prečo sa vám to stalo. Ale verte tomu, že nech sa deje čokoľvek, ste krásny človek, ktorý stojí za to. Aj keď máte pocit, že to nie je ono a že by ste na sebe mali niečo zmeniť, nie je to tak.