Chcem podnikať, ale ako?

Musíme si vybrať tú jednu cestu a ňou sa nechať viesť. Ale akú? No toto je ten problém, ktorý nevyriešime za minútu. Niekedy si to treba premyslieť aj rok. Ale zasa večne sa čakať nedá, pretože peniaze k životu potrebujeme. Preto by bolo dobré nechať sa inšpirovať aj pomocou internetu, no pritom si zachovať vlastnú hlavu. Zamyslieť sa, čo chceme v skutočnosti my. Ale inšpirácia a pripojenie na net je v podstate dobré riešenie, ak sme ten prípad, že nás nič nemôže napadnúť a o podnikaní nemáme v podstate ani základné predstavy, či skúsenosti. Hlavne si treba zistiť i to, ako vlastne podnikanie funguje.

aktovky

 Jedna cesta vedie cez úrad práce, kde môžme zažiadať o pôžičku na podnikanie. Áno, túto možnosť úrady práce poskytujú s tým, že spíšeme zmluvu, že sa stávam zárobkovo činným, takže ak niečo zarobím, úradu budem musieť pôžičku splatiť. Táto cesta je vhodná pre ľudí, ktorí sú  relatívne mladí a nemajú väčšie úspory, s ktorými by mohli začať podnikať sami od seba. V tomto prípade treba navštíviť úrad práce s tým, že máte plán, ktorý chcete realizovať, pretože nechcete byť nezamestnaný a nenašli ste vhodnú pracovnú ponuku. Úrady práce majú povinnosť finančne Vás podporiť v tomto pláne. No treba ukázať, že viete a máte predstavu o tom, ako to Vaše podnikanie bude vyzerať. Ale nebojte sa, nie je to také zložité. Stačí mať hlavne predstavu o tom, v akom smere chcete podnikanie vykonávať.

deník

Uvediem príklad- Chceme si na záhrade otvoriť stánok, v ktorom budeme predávať  hamburgery a občerstvenie. Takýto nápad stačí. Nebudete musieť cestovať do práce, úrad práce Vás prestane otravovať s nereálnymi ponukami a Vy už nejaký ten zárobok mať budete. Takže nebudete sa radiť k nezamestnaným, ktorí sú odkázaní na každú ponuku, ktorú im úrad zašle. Budete sebestační a časom, ak budete rozumne hospodáriť a budete disponovať väčším množstvom peňazí, môžte i Vy poskytnúť voľné pracovné miesto pre nezamestnaných.