Cez sklo vás nemusí byť vidieť

Vaňu už využíva len málo ľudí, väčšinou sa snažíme vymeniť ju za sprchový kút, ktorý je ekonomicky výhodnejší, priestorovo menej náročný a aj dizajnovo viac zaujímavý. Moderné sprchové kúty nás prekvapia svojim prepracovaním, vybavením, funkciami či použitými materiálmi, no nemusíme hneď siahať po drahých masážnych kútoch, aj už existujúci sprchový kút je možné vynoviť a zlepšiť jeho funkciu.

Čisté línie a najmodernejšie materiály vkusne použité

Walk in je názov pre typ sprchového kúta, ktorý ľudovo povedané nemá dvere, teda ide o akúsi stenu zo skla, ktorá zaistí voľný vstup pod sprchu, ale zároveň zabráni množstvu vody dostať sa do celého priestoru kúpeľne. Sklenená zástena je najmodernejšia metóda ako uzatvoriť priestor sprchy a vytvoriť kút, v ktorom sa môžeme sprchovať bez obáv z toho, že potom bude „plávať„ celá kúpeľňa.

Trendy v realizovaní sprchových kútov sa menia, čo letelo pred niekoľkými rokmi, dnes sa už realizuje inak a používajú sa aj iné materiály a technologické postupy. Najčastejšie sa však na zásteny používa sklo, ktoré je najvhodnejšie do mokrého prostredia, sklenena zastena dá sa veľmi jednoducho udržiavať, nepodlieha znehodnoteniu, a navyše je možné ho aj povrchovo upraviť pomocou najrôznejších grafických výtvorov, ktoré sa naňho tlačia, ak máme predstavu akéhosi súkromia v sprche, tak je možné ako zástenu použiť matné alebo pieskované či mliečne sklo.

Línie tela za priezračným sklom

Dizajnové úpravy sú skvelou voľbou ako vytvoriť zo starej kúpeľne pekný a príjemný priestor, kde bude radosť vykonávať dennú hygienu, priestor, ktorý bude príťažlivý a funkčný zároveň. Okrem sprchových kútov však sklenenou zástenou môžete opatriť aj svoju vaňu, kde namiesto tradičného závesu osadíte sklo, samozrejme bezpečnostné, a ktoré tiež môžete vylepšiť aj vlastnými grafickými nápadmi, ktoré zrealizuje výrobca. Voda tak nebude mať šancu dostať sa na podlahu do tých kútov kúpeľne, kde nemá čo robiť a vy si budete bezpečne užívať sprchovanie či kúpanie vo vani, kde vás nebude vidieť. Využite ponuku moderných dizajnérskych nápadov a skrášlite si tento často využívaný priestor.