Cestujeme k moru

Sedím v cestovnej kancelárii a čakám, pokiaľ na mňa príde rad. Pracovníčka vybavuje mladú rodinku predo mnou.

  • Chceli by hotel na pláži, najlepšie päť hviezdičkový, stravu ultra all inclusíve. Pracovníčka hľadí na monitor a vyberá podľa ich požiadaviek. Robí zároveň kalkuláciu pre dve osoby aj s cestovným poistením. Dvojica čaká na výsledok. Ceny na 8 dní sa hýbu v danej krajine od 2500€ vyššie. Je vrchol sezóny. Na toto obdobie im ponúka naozaj dobré ceny.
  • Zľavujú zo svojich prehnaných požiadaviek a znižujú aj počet hviezdičiek, aj kategóriu stravy. Po chvíľke prepočtov sú na hranici 1800€.

hotelový resort.jpg
Dvojica je nespokojná. Cena sa jej vidí vysoká. Pracovníčka kancelárie sa nesmelo opýta, akú majú predstavu o cene. Po chvíľke z dvojice vylezie ako z chlpatej deky, že ceru tak do 1000€ pre dvoch na 12 dní.
Pracovníčka nedáva na sebe znať prekvapenie. Pokojne im vysvetľuje, že veru letecky na 12 dní vo vrchole sezóny teraz môžu ísť iba do Bulharska, Tuniska a Egypta- teda do destinácií, ktoré na začiatku rázne zavrhli.

Cyprus, Turecko, Malorka v týchto cenách nie je. Dvojica priam rozčúlene argumentuje, že na internete je ponúk dostatok a v lepších cenách. Nedajú si povedať, že k cenám je potrebné prepočítať letiskové poplatky, poistenie a pobytové taxy..santorini.jpg

Odchádzajú nahnevaní preč. Ja som si prišla iba pre pokyny na cestu a po chvíľke odchádzam. Na tej istej ulici míňam inú cestovnú kanceláriu. Pohľad mi tam nevdojak zablúdi. Neverím vlastným očiam. Dvojica tých istých cestovanie chtivých sa tam naťahuje podľa gestikulácií s pracovníčkou kancelárie.
Asi im opäť nenašli do 1000€ super hotel priamo na pláži, najlepšie iba s nemeckou klientelou a pečenými holubmi padajúcimi do otvorených úst priamo na pláži.
Niektorí ľudia sú skrátka nepoučiteľnými. Hádam si len nemysleli, že im pracovníčka cestovnej kancelárie nechce predať ich zájazd.