Cestovná horúčka

Cestovať sa v dnešnej dobe celkom oplatí. Najlepšie a najjednoduchšie je cestovať ešte vtedy, keď ste mladí. Ako študenti viete získať najvýhodnejšie cestovné podmienky a rôzne študentské zľavy, ktoré platia aj v iných krajinách. Nielen u nás ste totiž braný ako študent, ale aj v zahraničí. Na tom sa nič nemení. O takýchto výhodách mohli študenti minulých generácii len snívať. Bolo to pre nich niečo nedosiahnuteľné. Pre nás je to bežné a nevieme si to vážiť. Tak to býva vo svete.
Ak ste rozmýšľali, či vycestujete do zahraničia, tak vám to jednoznačne odporúčam. Choďte do toho!Nie je nič lepšie ako precestovať svet ešte, keď ste mladí. jazero s ostrovom.jpgS vekom vám pribudnú síce finančné prostriedky na cestu, ale už nie ste taký flexibilný a prispôsobivý, ako keď ste boli mladí. Prídu starosti, rodina alebo nejaká vážna známosť, ktorá nebude chcieť cestovať a vy potom zostanete len na našom zaprdenom Slovensku. Je to tak. Človek si nevyberá svoju budúcnosť, ale viete ovplyvniť svoju prítomnosť.
Cestovanie je vášeň. Ľudia sú rôzni a niektorí nepotrebujú cestovať, aby si rozšírili obzory, ale iný by si bez cestovania nevedeli predstaviť život. Raz vidieť jednu krajinu, potom znova inú krajinu. Inú kultúru, správanie ľudí a celkovo prírodu, svet, objavovať sám svoje hranice je niečo čarovné.cesta cez les.jpg Prostredníctvom cestovania nadobudnete neskutočné množstvo skúseností, zlepšíte sa v jazykových schopnostiach a naučíte sa spoliehať sa sám na seba. Zistíte, že ste neskutočne kreatívny a že ste o tom ani netušili. Pretože sa budete vedieť vynájsť v takých situáciach, o ktorých ste si mysleli, že si už neporadíte a zostanete stagnovať na danom mieste. Ale nie, človek je tvor, ktorý dokáže vymyslieť všeličo a vy nie ste výnimka v tomto pravidle.
Nezabúdajte žiť! ŽIVOT JE Krásny A PRETO HO TREBA Prežiť A Zažiť A NIE LEN Prežívať!!!!