Ako zvládnuť skúšky

Študentom sa blíži skúškové obdobie, ktoré ich preverí po každej stránke, či vedomostnej alebo psychickej. Určite to nebudú mať jednoduché, ale zvládnuť sa dá všetko. Chce to len kvalitnú prípravu a samotná skúška prebehne bez problémov.

konference

1.Perfektná príprava
Prípravu na skúšky netreba zanedbávať, všetko záleží na študentovi, ako a koľko času učeniu venuje. Je dôležité prejsť si všetky témy, aby ste ku každej vedeli niečo povedať a prípadne tému aj rozvinúť. Skúšajúci vás totiž potrebujú stále počuť, takže ak sa o téme rozrozprávate, určite neurobíte krok vedľa.

2.Zbaviť sa stresu
Ľahko sa to hovorí, ale až také jednoduché to nie, zvlášť, ak ste introvert a ešte k tomu ľahko podľahnete panike, stres vás vám dá zabrať. Stále dookola si opakujte, že to zvládnete, nejde predsa o život. K prostriedkom, ktoré majú upokojujúce účinky vraj patrí žuvačka alebo čokoláda, vyskúšajte.

profesor

3.Informácie doplnené narýchlo
Niekomu takéto narýchlo získané informácie, prečítané tesne pred skúškou, pomôžu, ak si potrebujú spomenúť na nejaké časti témy, ale vzornú prípravu na skúšku to nenahradí. Pravidelné a opakované učenie pomáha vedomosti si do pamäte ukladať postupne a s prehľadom k jednotlivým témam.

4.Alkohol ako podpora
V žiadnom prípade nie je vhodné posmeliť sa pred skúškou alkoholom, zvlášť ak ide o väčšie množstvo. Váš výkon môže potom dopadnúť katastrofálne, no jeden pohárik na povzbudenie je dovolený.

5.Svoje obavy neukazujte
Nedávajte nijako najavo, že máte strach a obavy. Môže sa stať, že to skúšajúci využije a položí vám otázku, ktorú ste v príprave ani nemali, a vám predsa ide o to, aby ste skúšku urobili.

alkohol

6.Aj skúšajúci je len človek
Aj pedagóg, ktorý je v úlohe skúšajúceho, je len človek, určite vás nezhltne. Správajte sa k nemu prirodzene a milo, aj keď sa môže javiť ako nevrlý či odmeraný, váš úsmev ho isto odzbrojí a skúšku si napokon užijete v pohode.