Ako si pomôcť pri bolestivej menštruácií

Niektoré ženy majú šťastie, že svoje dni nijako špeciálne nepociťujú. Tie ostatné sú nešťastnice a menštruáciu a s ňou prichádzajúce bolesti pociťujú veľmi intenzívne. Toto niekoľkodňové každý mesiac opakujúce sa trápenie zabraňuje robiť naplno každodenné životné aktivity. Prečítajte si pár tipov, ako tieto bolesti môžete zmierniť.

břicho.jpg

Bylinky
Najlepšia cesta je prírodná. Bylinky majú silu pomáhať pri všetkých ťažkostiach. Prírodná lekáreň ponúka na zmiernenie menštruačných bolestí rôzne alternatívy medzi bylinkami. Najznámejšou pre tieto ťažkosti je Alchemilka. Pomáha pri silnom a bolestivom krvácaní a dokáže taktiež pôsobiť pri iných ženských problémoch, napríklad pri zápale vaječníkov. Vyskúšať by ste počas svojich dní mali aj čaj z Rumančeka alebo Šalvie lekárskej. Pomôcť môže jablčný ocot.
Nohy do vody a pohárik alkoholu
Túto starú radu používali naše staré mamy. Je však na zváženie, či je to účinné. Podľa novodobých informácií alkohol naopak zvyšuje intenzitu menštruačných bolestí. Pri problémov sa niekedy dostanete do stavu, keď potrebujete vyskúšať všetko a najmä na každého účinkuje iný pomocník. Preto možno aj jeden pohárik pomôže. Čo vám určite pomôže pre uvoľnenie je teplá voda. Nie je vhodné sa pri menštruácií dlho kúpať, no kúpeľ nôh vám pomôže.

vložky.jpg

Termofor
Teplo je pre uvoľnenie ženských bolestí veľkým pomocníkom. Pri prikladaní termoforu na podbruško zmiernite silné kŕče. Navyše je to spôsob, akým sa celkovo uvoľníte a spríjemníte ťažké chvíle spôsobené menštruáciou. V lekárňach je dostupný aj gélový vankúšik, ktorý je možný použiť zmrazením na chladenie a rovnako ako termofor, ak ho zohrejete pár minút v mikrovlnke.
Lieky
Ak ste vyskúšali všetky prírodné alternatívy a pomôcky, ale na vaše bolestivé kŕče nič nezaberá môžete vyskúšať niektorý z množstva voľno predajných liekov. Napríklad No-Spa, Panadol Femina, Ibalgin, Ibuprofen, Nurofen… Najlepším riešením je obrátiť sa na svojho gynekológam ktorý bude poznať príčiny kŕčov, či krvácania a následnú vhodnú liečbu.