Ako sa stať dokonalou žienkou domácou?

Prvá vec s ktorou musíte začať je nastavenie si dennej rutiny, pretože existuje niekoľko povinností, ktoré by ste mali robiť každý deň, ak si chcete udržiavať čisté a pohodlné domáce miestečko. Našťastie, tieto práce sú dostatočne rýchle na to, aby ste mohli začať aj vtedy, keď pracujete mimo domova alebo máte doma deti. Ak chcete čo najviac znížiť stres, naplánujte realizáciu každej každodennej práce v určitej časti dňa.

kuchyně

Vypracujte si rozvrh, pretože niektoré práce je potrebné vykonať iba raz alebo dvakrát do týždňa. Namiesto toho, aby ste urobili svoje domáce práce naraz v jeden deň, si radšej naplánujte každý deň inak a vyčleňte určité úlohy na rôzne dni. Pravdepodobne sa budete cítiť uvoľnenejšie a budete robiť svoju prácu dôkladnejšie. Napríklad v jeden deň poumývajte hygienické zariadenia a kuchyňu, v druhý deň poupratujte spálňu, obývačku poprípade detskú izbu a ďalší deň povysávajte celý byť alebo dom.

Experimentuje s rôznymi čistiacimi prostriedkami, lebo nie každý čistič je rovnako dobrý, ako ostatné. Okrem toho rôzne typy produktov môžu fungovať pri každej jednotlivej časti nábytku rozdielne.

Usporiadajte si svoju domácnosť, pretože neporiadok je prirodzeným nepriateľom každej žienky domácej. Ak chcete zachovať poriadok, tak musíte neustále svoje veci udržiavať na svojom mieste.

mop

Čo sa týka prania, tak práčovňa je jediná práca, ktorej sa nikdy nevyhnete, ak chcete byť domácou bohyňou. Vaše súčasné schopnosti v oblasti čistej bielizne môžu byť primerané, ale máte určite čo vylepšovať. Pred praním si prečítajte štítky a postupujte podľa pokynov. Trieďte oblečenie podľa farieb, oddeľte veľmi špinavé veci a operte ich ručne. Používajte odporúčané množstvo pracieho prášku a vyberte vhodný program na práčke.
Ak si spomenuté triky vezmete k srdcu a začnete pracovať podľa nich, tak sa z vás jednoznačne stane dokonalá gazdiná s ktorou bude šťastný ktorýkoľvek muž a takisto sa aj vy budete cítiť príjemne vo svojej čistej a usporiadanej domácnosti.