Ako sa obliecť na prijímací pohovor do práce

Na pracovný pohovor sa treba určite pripraviť hlavne hlavou, no ani vaše oblečenie nie je zanedbateľnou súčasťou celku, ktorým chcete na pracovnom pohovore všetkých osloviť v tom najpozitívnejšom zmysle. Prečo sa chcem venovať tejto téme? Do našej firmy chodí množstvo pánov, a to čo na nich vidím ma, vo väčšine prípadov, naozaj neoslovilo. Práve naopak, väčšinou ostanem mierne zdesená z toho, čo si dokážu muži na seba navliecť, a to na tak dôležitú príležitosť, ako je prijímací pohovor do novej práce. Takže milí páni, takto nejako by to malo vyzerať.
Muž v modrom obleku sedí za stolom a píše na počítači

  1. Aj keď zvyknete nosiť farebné košele s výraznými vzormi, na pracovný pohovor si ich neberte. Nepochybne aj takéto kúsky môžu pôsobiť elegantne a na úrovni, no na pracovnom pohovore netreba zbytočne upútavať pozornosť. Takto výrazným kúskom oblečenia navyše vysielate do sveta istý druh postoju, a to nemusí byť úplným plusom.
  2. Určite si so sebou vezmite tašku. Nemusí to byť klasická a zastaralá aktovka. Mne osobne sa páčia pánske tašky cez rameno, ideálne tie z kože. Prečo by ste mali mať tašku? Pretože bez nej pôsobíte „holo“, teda akoby nepripravene. Keď vidím pána na pohovore bez tašky, stále si poviem, že mal náhodnú cestu okolo, tak sa zastavil, či sa na neho neusmeje šťastie.
  3. Tašku vždy zlaďte z opaskom a topánkami. Koža ku koži, semiš k semišu, látka http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/60206098/ k látke a tak ďalej. Tu naozaj neexperimentujte. Verte, že semišové topánky a kožená taška, vyzerajú jednoducho hrozne.

Muž v sivom obleku s koženou taškou na ramene a knihou v ruke

  1. Žiadne výrazné ponožky, kravaty a ani motýliky. Tak isto ako pri košeli, platí aj v tomto smere, že striedmosť je lepšia. Nesnažte sa na seba upútať takto. radšej sa snažte upútať tým, čo budete hovoriť. Oblečenie by malo byť elegantné, slušné, no nevýrazné. Ak prídete oblečený podľa týchto bodov, u mňa prácu dostanete určite. Teda iba v tom prípade, že nebudete úplne nepoužiteľný.